Käesolev veebileht kasutab parimaks kasutajakogemuse tagamiseks küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist, nõustud meie privaatsuspoliitikaga.
Nõustun ja jätkan

Kullast

2013-06-02

Kuld – Aurum tähendab ladina keeles säravat koidikut.

Kuld on suhteliselt pehme kollane metall. Kulla kaevandamine on keeruline, kaevandused on kuni 4000 meetrit sügavad ja temperatuur seal on üle +30°C. Kuldasisaldav maak toimetatakse maapinnale ja kuld pressitakse sellest välja. Ühest tonnist maagist saab 5 grammi kulda.

Kulda on alati hinnatud, see on kaunis ja see peab korrosioonile hästi vastu. Kuna see on üsna pehme konsistsentsiga, sai sellest esimene metall, mida inimesed sepistama õppisid.

Tuhandeid aastaid on inimesed säravas kullapalavikus olnud ja väärtustanud selle positiivset mõju tervisele. Vana-Egiptuses lisasid vaaraote naised purustatud kulda vannivette ja kehahooldussegudele. Niinimetatud “kuldne vesi” oli keskaegses Euroopas vägagi populaarne. Alkeemikud püüdsid igast metallist kulda valmistada. Neil aegadel uskusid inimesed kulla olevat kõigi asjade ülima täiuslikkuse, usuti, et kullal on inimest, tema keha ja vaimu ja hinge tasakaalustav mõju.

Kuni selle päevani ei saa teised metallid kulla vastu, kui tuleb juttu ilust, puhtusest, ekslusiivsusest ja tõhususest, kuld trumpab kõik üle. Kuld sümboliseerib ka suurimaid saavutusi – olümpiamedalid, Oscari auhinnad, jne. Kuld mängib meie ühiskonnas olulist rolli – inimesed ihaldavad seda endale, ja on uhked, kui see neil õnnestub..

Kolloidaalne kuld

Kombineerides omavahel tehnoloogia viimase sõna ja loodusvarad, saab kulla vormi muuta selliseks, et see annaks palju paremaid tulemusi, kui lihtsalt eelmistel sajanditel kasutuses olnud purustatud ja vette lisatud metall.

Tänapäevases kosmeetikas kasutatakse 24-karaadist kolloidaalset kulda – Selleks pulveriseeritakse 24-karaadine kuld 1st kuni 1000 nanomeetrini, ja moodustub kolloidaalne kullalahus. Selle vedela kulla osad mähitakse sfääriliste lipiidide sisse, nagu sojaletsitiin, mis toimib transpordivahendina kulla sügavamale nahka toimetamisel. 

Üks naha põhilisi funktsioone on kaitsta keha väliste keskkonnamõjude eest. Selletõttu ei lase epidermis ehk naha väline kiht pealemääritavatel ainetel kohe läbi naha imenduda. Seda arvestades panime kulla liposoomide (sfääriliste rasvamolekulide) sisse, et kuld jõuaks sügavale nahka. Väikeste avauste läbi epidermises toimub dermises naharakkude uuenemisprotesess.

STENDERSi kullatoodete ühised koostisosad

Koostisosad Efekt
24-karaadine kolloidne kuld

Kullaosakeste kosmeetiline efekt, nad:

  • stimuleerivad ja parandavad nahka,
  • säilitavad naha prinkust,
  • tagavad pikaajalise niisutuse,
  • ennetavad enneaegset vananemist, hoiavad naha nooruslikuna,
  • annavad nahale reipust.
Granaatõuna ekstrakt

Granaatõunadest saadud ekstrakt sisaldab naturaalseid happeid, kaaliumi ja fosforit.

Granaatõuna ekstrakt sisaldab tanniine – looduslikud antioksüdandid, mis võitlevad vabade radikaalide vastu, mis nahk saab päikse käes viibimisest ja keskkonnasaastest.

Granaatõuna sisaldusega kosmeetika ergutab naharakkude uuenemist.

Disainerlõhn Elegantne disainerlõhn jätab nahale suurepärase lõhnabuketi. See tõstab tuju ja loob eksklusiivse tunde.

 

Ei sisalda parabeene ega silikoone.

« Tagasi