Käesolev veebileht kasutab parimaks kasutajakogemuse tagamiseks küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist, nõustud meie privaatsuspoliitikaga.
Nõustun ja jätkan

Milliseid väärtuslikke saladusi peidab endas greip?

2018-05-02

Ilusad eredavärvilised greibi viljad ahvatlevad meid nii tihti oma värske lõhnaga, kuid nende mõrkja maitsega ei harju paljud nii lihtsalt. Samas peidab greip endas mitmeid väärtuslikke saladusi, mis muudavad selle üheks tänapäeva superpuuviljaks, mis on kindlasti väärt menüüsse lisamist ja mida kasutatakse keha ja naha ilu eest hoolitsemisel.

  • Kihisev ja rõõmsameelne greip on saadud pomeli ja magusa apelsini ristamise tulemusena.
  • Greip on tõesti rikkalik C-vitamiini allikas – üks vili suudab sulle anda isegi kuni 64% vajalikust C-vitamiini päevasest kogusest. C-vitamiin, mis on rakkude taastamiseks kasulik antioksüdant, aitab vähendada kortsude teket ja parandada naha tekstuuri ning välimust – see mõjub nii siis, kui tarbida seda toiduainena, kui ka nahale kantuna kosmeetikatoote koostises.
  • Greip sisaldab 91% vett. See muudab greibi üheks värskendavamaks puuviljaks, mis aitab tõhusalt ära hoida keha dehüdreerimist.
  • Üks greibi vili sisaldab vähem kui 100 kalorit, kuid palju vett, kiudaineid ja teisi tähtsaid toitaineid – vali see tervislikuks suupisteks, et saavutada või säilitada soovitud kehakaal.
  • Värske vilja koorest saadakse väärtuslik eeterlik õli, millele on iseloomulik värske, päikeseline ja mahlane aroom. See aroom ergutab, tõstab energiataset ja parandab meeleolu.
  • Botaanilisest vaatevinklist on greip sarnaselt kõrvitsale ja arbuusile mari.

 

« Tagasi